Нові правила сплати акцизу з роздрібного продажу тютюну

Нові правила сплати акцизу з роздрібного продажу тютюну

Впровадження нових правил сплати акцизу за тютюнові вироби було заплановано на 1 січня 2023 року, проте нововведення перенесли – на 1 травня 2022 року. Оновлений порядок справляння роздрібного акцизу стосується також тютюну, промислових аналогів тютюнових виробів та рідини для заправляння електронних сигарет. Водночас зареєстровано законопроєкт №7311, за якими залишаються чинними попередні правила сплати акцизу за вироби, що їх випустили до 1 травня 2022 року.

Законодавчою основою для набуття чинності оновленого механізму є Закон України від 21.04.2022 №2218-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік», підписаний Президентом України, а також зміни до Бюджетного кодексу України, які стосуються запровадження акцизного податку в розмірі 5% до місцевих бюджетів, отриманого з продажу в роздріб тютюнозамінників.

Нововведеннями на виробників та імпортерів тютюну, тютюнових виробів та рідин переноситься обов’язок зі сплати акцизного податку 5%. До 1 травня акциз сплачували суб’єкти господарювання роздрібної торгівлі. З продукції, виробленої до 1 квітня 2022 року українськими чи іноземними потужностями, акциз також сплачується суб’єктами господарювання до закінчення 2022 року, тобто на тих же умовах, що були чинними до 1 квітня 2022 року, коли відтермінували введення в дію змін.

Для довідки

На розгляд Верховної Ради надійшов законопроєкт за регламентом №7311 від 24.02.2022 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо окремих податків та зборів у період воєнного, надзвичайного стану». Згідно з ним, з сигарет, тютюну, промислових аналогів та рідин для заправляння електронних сигарет, випущених до 1 травня (а не до 1 квітня, за нині діючою нормою) акциз сплачуватиме суб’єкт ведення господарської діяльності у сфері роздрібної торгівлі.

Якщо в Україні затвердять даний проєкт, сплата акцизу з роздрібного продажу тютюну у розмірі 5% залишиться за суб’єктами господарювання, якщо мова йде про реалізацію товарів, вироблених до 1 травня 2022 року. Ця норма діятиме на час воєнного стану та до 1 січня 2023 року.

Якщо у вас залишились питання стосовно вашего ФОП – звертайтесь за консультацією. А також у Центрі бухгалтерського обліку можна замовити ведення ФОП та бухгалтерське ведення ТОВ.