Бухгалтерський облік виробництва пластикових вікон

blank

Вести бухгалтерію на підприємстві, що спеціалізується на випуску пластикових вікон, досить непросто. Ускладнює облік фінансів та витрат безліч етапів самого процесу. Так, щоб виготовити металопластиковий профіль, необхідно здійснити закупки матеріалів та додаткових елементів, провести їх в бухгалтерії, відобразити витрати на виробничі операції, реалізувати готову продукцію тощо. Про особливості обліку металопластикових вікон розповіли спеціалісти «Центру бухгалтерського аутсорсингу».

Облік випуску пластикових вікон: де виникають складнощі?

Головна задача, для якої здійснюється ведення бухобліку на підприємстві, – зібрати максимально повну та правдиву інформацію про те, як працює підприємство, вірно показати собівартість, оптимізувати витрати та підшукати рішення для нарощування виробничих потужностей, пошуку ринку збуту. Проте щоб зробити бухоблік максимально достовірним та аналізувати роботу компанії, важливо враховувати ряд моментів.

  1. Прорахунок витрат, щоб визначити собівартість готових пластикових вікон та конструкцій. Ведення обліку здійснюється за нормативним та фактичним підходом. В першому разі бухгалтер враховує, в якому обсязі витрачаються основні та додаткові матеріали та деталі. Також важливо розуміти, яка кількість часу потрібна для виготовлення конструкції чи її елементу, а також які середні показники роботи. Розмір оподаткування та накладні вираховують за нормою. Фактичний підхід передбачає розрахунок по факту, після виготовлення пластикових вікон та калькуляції усіх витрат.
  2. Облік випуску пластикових вікон – це завжди фіксація витрат. Виробництво продукції неможливе без прямих та опосередкованих трат, які прописані в обліковій політиці підприємства. Говорячи про прямі витрати, мають на увазі усі кошти, що були витрачені на матеріали та додаткові елементи, заробітну платню та соціальні відрахування, амортизацію. Опосередковані витрати – усе інше, що не увійшло сюди.
  3. Облік реалізації пластикових вікон – ще один момент, який варто брати до уваги. Бухоблік випуску та реалізації металопластикових вікон проводиться по Рахунку 99: з його допомогою можна визначити кінцевий фінансовий результат за обраний проміжок часу. У Рахунку 90 відображається різниця між собівартістю вікон, які були виготовлені та реалізовані покупцем.
  4. Облік основного виробництва пластикових вікон дає можливість оцінити фактичну роботу підприємства. Він передбачає плату працівникам, статті на сервіс та можливий простій потужностей, витрати на бізнес-процеси, а також для того, щоб покрити брак.
  5. Облік відходів діяльності з виготовлення пластикових вікон. Виробництво конструкцій неможливе без відходів – їх цінність мала, а самі вироби бажано надалі переробляти. Для цього використовується бухгалтерська провідка Дебет 20 – Кредит 10. Якщо обсяги відходів вище за норму, використовуються інші провідки.

Організація бухгалтерського обліку на виробництві пластикових вікон

Ведення обліку на підприємстві з випуску металопластикових вікон краще довірити спеціалістам з досвідом у подібних сферах. Працівники «Центру бухгалтерського аутсорсингу» займуться виконанням задач бухгалтерії, вирішуючи будь-які складнощі компетентно та з максимальною вигодою для клієнта. Професіоналізм, конфіденційність та оперативність у вирішенні обов’язків гарантується.

Бухгалтерське обслуговування можна замовити у Центрі бухгалтерського обліку.