Програмний реєстратор розрахункових операцій чи РРО – що обрати?

blank

З 1 січня 2022 року представники практично всіх сфер підприємницької діяльності зобов’язані працювати з реєстраторами розрахункових операцій (надалі – РРО та ПРРО). Хто повинен використовувати РРО та ПРРО? Згідно з вимогами чинного законодавства, користуватися фіскальними апаратами мають реалізатори ФОП 2-4 груп, юридичні особи, а також співробітники, які отримують заробітну платню через банківські картки. Тож так чи інакше, перед підприємцями встане питання вибору касового апарату. У цій статті ми зробили огляд РРО та програмного РРО та розповіли, коли доцільніше використовувати той чи інший пристрій.

Як обрати РРО?

Стандартний РРО – пристрій, з допомогою якого фіскалізують розрахункові операції. Так, якщо здійснюється продаж товару чи надання послуг, проводиться купівля-продаж іноземної валюти, реєструється обсяг проданої продукції, приймається готівка. Які характеристики класичного РРО?

  1. Реєстрація каси звичайного РРО здійснюється на папері, в електронному форматі. Документацію подають в ДПС чи ЦСО: для цього необхідно заповнити вісім типів форм.
  2. Процедура реєстрації займає декілька днів.
  3. Щоб проводити операції по касі без помилок та похибок, зайвою не буде перевірка фактів, чи актуальна дата висвічується, час, чи є чекова та касова стрічки в пристрої.
  4. Фіскальний чек друкується на папері.
  5. Щоб закрити зміну та Z-звіт, необхідно його роздрукувати та зберігати паперові книги обліку розрахункових операцій.
  6. В автономному режимі можливо працювати до 7 днів. Тим не менше, для цього потрібно використовувати паперові книги обліку, щоб відображувати операції з розрахунку за товари чи надані послуги.
  7. Як обслуговувати реєстратор? Стандартні пристрої необхідно періодично приносити до центрів сервісного обслуговування та ремонтувати чи не щомісяця. Зазвичай експлуатаційний термін таких апаратів не перевищує 7 років.

Разом з тим, підприємець має можливість обрати програмний аналог пристрою. Про його можливості та відмінності від звичайного РРО – нижче.

Програмний РРО для ФОП в Україні: особливості пристрою

Програмний реєстратор розрахункових операцій – це застосунок, з допомогою якого можна працювати зі смартфона, планшета чи стаціонарного комп’ютера. Програма об’єднує функції класичного РРО та переваги ведення бюджету в цифровому форматі. Так, ПРРО працюють оперативніше, швидше здійснюють фіскалізацію, їх не потрібно періодично завозити до сервісних центрів, а оновлення відбувається швидше та згідно з прийнятими нововведеннями законодавства. Яка різниця між РРО та ПРРО?

  1. Щоб виконати реєстрацію каси, необхідно заповнити усього лише одну форму – 1-ПРРО, тоді як у випадку з класичним апаратом потрібно заповнювати до 8 форм.
  2. Процедура реєстрації каси триває також значно менше – 1 день. Для порівняння, класичний касовий апарат реєструється протягом кількох днів.
  3. Реєструється каса із застосуванням КЕП. Якщо виникають якісь зміни та нововведення, то відкрити та закрити її зовсім просто та не потребує багато часу.
  4. Фіскальний чек формується, за бажанням покупця, на паперовому носії або в електронному форматі. Такий чек можна надсилати в месенджери або за електронною поштою. Також апарат підтримує QR-код.
  5. Як закрити зміну та Z-звіти? Для цього програмним реєстратором самостійно формується звітність, після цього документ надходить до ДПС.
  6. Якщо відсутнє з’єднання з інтернетом, ви можете працювати з програмою півтори доби без перерви. Існує також обмеження на 168 годин, протягом яких ви можете обслуговуватися в межах місяця.
  7. Оновлення РРО відбувається без участі оператора, в автоматичному режимі.

Крім того, підприємець може скористатися безкоштовними програмами від податкової служби України як альтернативою рішенням від вітчизняних розробників.

Бухгалтерське обслуговування можна замовити у Центрі бухгалтерського обліку.