Закриття нульового ФОП: як зробити це безболісно

Закриття ФОП з нульовою декларацією завжди оберталось для підприємця нескінченними походами по десяткам інстанцій. Ну а до цього необхідно було зібрати купу документів, які після того надавались у відповідні державні структури. Проте тепер формально припинити підприємницьку діяльність стало значно простіше. Про те, що служить причиною для закриття бізнесу та як діяти в таких ситуаціях, читайте нижче.

Чому припиняється підприємницька діяльність

Власник бізнесу ухвалює рішення про припинення діяльності за різних обставин.

  1. Усвідомлений та добровільний крок з боку підприємця, на який його штовхають небажання чи неможливість продовжувати діяльність, падіння попиту на продукт чи послуги, старт підприємництва в іншій сфері тощо.
  2. Банкрутство. Коли власник має великі заборгованості за кредитами, а його платоспроможність підтверджена документально, залишається один вихід – закриття ФОП.
  3. Після рішення суду, який може знайти, наприклад, порушення стосовно сплати податків.
  4. Смерть підприємця.
  5. Завершився термін дозволу, згідно з яким власник може знаходитися на території України.

Найбільш «екологічним» для власник способом закрити ФОП є добровільна декларація, головна умова якої – відсутність доходів.

Закриття нульового ФОП: як це відбувається

За нульової декларації закриття ФОП відбувається через подання відповідної заяви. Для подання заяви можна:

  • Надіслати державному реєстратору паперовий варіант;
  • Надати його у письмовому вигляді по пошті;
  • Подати електронну заявку.

Якщо ви обрали перший варіант, то необхідно звернутися до державного відділу, що займається реєстрацією юридичних осіб. Тобто, туди, де ви реєстрували бізнес. Як правило, такі відділення знаходяться в Центрах надання адміністративних послуг, а також податкової служби України. Допускається написання заяви заздалегідь за зразком, завантаженим із офіційних ресурсів органів, що ми згадували раніше. Розглядають подібну заявку три робочих дні.

Після того, як ви подали заяву, необхідно скласти звіт про ЄСВ. На виконання цієї операції держава надає 1 місяць. Форма звіту залежить від того, яка система оподаткування використовувалась.

  1. Якщо ви сплачували податки за загальною системою, в декларації потрібно довести рівень доходів за останні 12 місяців. Важливо підкреслити саме те, що це доходи від підприємницької діяльності.
  2. Якщо здійснювалась сплата єдиного податку, власник готує звіт стосовно ЄСВ та декларацію. Для власників ФОП на третій групі важливо надати відомості за останні три місяці, а закриття нульового ФОП проводиться в декілька етапів.

Далі підприємці закривають рахунки в банку, що використовуються, та отримують виписки за останні три роки. Етап аудиторської перевірки дозволить зняти ФОП з обліку, після чого Мін’юст за вашим запитом надасть документ, що підтверджує ліквідацію. Також можна закрити ФОП з допомогою додатку «Дія», скориставшись підказками.

Якщо Вам потрібні послуги бухгалтерського супроводу ФОП, допомога в здачі звітності, то ви завжди можете Звернутися в ЦБА – Центр бухгалтерського аутсорсингу.