Ставки єдиного податку та ЄСВ для підприємців у 2019 році

Одне із запитань, на які мені постійно доводиться відповідати: “Які ставки єдиного податку та ЄСВ будуть у 2019 році для ФО-П?”

Щоб спростити відповідь це питання та надати повну інформацію, я вирішив опублікувати цю статтю, в якій і зібрав всю інформацію про ставки єдиного податку та ЄСВ, терміни їхньої\ сплати, способи та строки подання декларацій.

СТАВКИ ПОДАТКІВ

У зв’язку зі збільшенням із 1 січня 2019 року мінімальної зарплати до 4 173 грн, а прожиткового мінімуму – до 1 921 грн, ставки і єдиного податку та ЄСВ, порівняно із попереднім роком, нехай трохи, але зросли.

Зокрема, ставки єдиного податку для ФО-П у 2019 році складуть – для платників: 1) першої групи (до 10 % від розміру прожиткового мінімуму) – 192,10 грн на місяць; 2) другої групи (до 20 % від розміру мінімальної зарплати) – 834,60 грн на місяць; 3) третьої групи єдиного податку: – для неплатників ПДВ – 5 % від доходу; – для платників ПДВ – 3 % від доходу. 4) для четвертої групи (виключно сільгоспвиробники) ставка податку встановлюється  залежно від кількості землі у користуванні.

Звертаю вашу увагу на те, що ставку єдиного податку для першої та другої груп встановлюють місцеві ради. І для окремих видів діяльності (або в окремих населених пунктах) вона може бути меншою, ніж максимальний рівень, визначений ПКУ.

Зокрема, наприклад, у Харкові з 1 березня 2017 року (на 2017 рік і на всі наступні роки, до внесення змін) для платників єдиного податку другої групи встановлено ставку єдиного податку у розмірі 10 % від мінімальної заробітної плати – 417,30 грн.

Тому інформацію щодо ставки єдиного податку краще за все отримати у вашій міській/селищній/сільській раді.

При цьому найбільш поширене питання, яке виникає у зв’язку із вищезазначеним: “Чи повинні місцеві ради приймати рішення про розміри ставки єдиного податку щороку?”

Ні, не повинні. Тому, якщо ваша міська/селищна/сільська рада не прийняла нове рішення про зміну ставки єдиного податку у 2019 році, то продовжує діяти ставка, встановлена ​​раніше.

Разом з тим, якщо ваша міська/селищна/сільська рада взагалі ніколи (точніше – з 1 січня 2011 року) не приймала рішення про розмір ставки єдиного податку, то для вас діє максимальна ставка, встановлена ​​податковим кодексом (10 % від соціальної пільги (або 192,10 грн) для першої групи і 20 % від мінімальної заробітної плати (або 834,60 грн) для другої групи платників єдиного податку).

Однак, якщо ваша міська/селищна/сільська рада встановила ставку єдиного податку менше максимального рівня (менше 10 % для 1 групи або менше 20 % для 2 групи платників єдиного податку), вам не слід забувати, що, згідно з п. 293.7 ст. 293 Податкового кодексу, якщо ви здійснюєте діяльність на територіях декількох міських/селищних/сільрад, то у такому випадку ви сплачуєте єдиний податок все одно за ставкою 20 %, незалежно від того, яка ставка встановлена ​​вашою міською/селищною/сільською радою.

Наприклад, у вас є торговельна точка (або цех) не лише у Харкові, але і в іншому населеному пункті. Для вас ставка, як і раніше, – 20% від мінімальної заробітної плати (834,60 грн), а не 10 %, як встановлено Харківською міськрадою.

Для підприємців на загальній системі оподаткування: – ставка ПДФО у 2019 році – 18 % від суми чистого доходу.

Якщо хтось забув, то чистий дохід – це дохід мінус документально підтверджені витрати.

Мінімальний місячний розмір (за бажанням можна платити більше, але ніхто цього не робить) єдиного соціального внеску (ЄСВ) у 2019 році для платників: – єдиного податку першої, другої та третьої груп – 918,06 грн; – на загальній системі оподаткування – 918,06 грн.

ТЕРМІНИ СПЛАТИ

Граничні терміни сплати єдиного податку для платників: 1) першої та другої груп – щомісяця авансом не пізніше 20 числа поточного місяця; 2) третьої групи єдиного податку за: I квартал – 20 травня 2019 року; II квартал – 19 серпня 2019 року; III квартал – 21 листопада 2019 року; IV квартал – 20 лютого 2020 року.

Важливо! Зверніть увагу, що для платників єдиного податку першої та другої груп терміни сплати єдиного податку НЕ переносяться. Таким чином, якщо термін сплати (20-е число) припадає на вихідний (неробочий) день, єдиний податок необхідно сплатити в останній робочий день перед 20 числом.

До того ж, майте на увазі: якщо ви сплачуєте податки у вечірній час (після 16:00 – 17:00), то вони будуть зараховані до бюджету тільки на наступний день. Таким чином, щоб уникнути зайвих суперечок із фіскальними органами, намагайтеся не дотягувати зі сплатою єдиного податку до останнього дня, а якщо так сталося, то сплачуйте його хоча б до обіду.

Разом з тим у разі бажання платники єдиного податку першої та другої груп можуть сплатити єдиний податок наперед (на кілька місяців або навіть на рік). Головне – не забути потім про це.

Платник єдиного податку третьої групи, у разі бажання теж може перераховувати єдиний за кожного надходження грошей, а не чекати кінця кварталу, накопичуючи/збираючи суму податку на розрахунковому рахунку (власне, особисто я так і роблю).

Граничні терміни сплати ЄСВ для всіх ФО-П – незалежно від системи оподаткування (включаючи загальну систему): – за 1-й квартал – 19 квітня 2019 року; – за 2-й квартал – 19 липня 2019 року; – за 3-й квартал – 21 жовтня 2019 року; – за 4-й квартал – 20 січня 2020 року.

Знову-таки, у разі бажання ЄСВ можна сплачувати і помісячно (по 918,06 грн) або авансом на рік вперед ( 11 016,72 грн).

ТЕРМІН ПОДАННЯ ДЕКЛАРАЦІЙ

Граничні строки подання декларації з єдиного податку для платників: 1) першої та другої груп один раз на рік, за 2019 рік – не пізніше 1 березня 2020 року; 2) третьої групи за: I квартал – 10 травня 2019 року; півріччя – 9 серпня 2019 року; 9 місяців – 11 листопада 2019 року; рік – 10 лютог 2020 року.

Граничний термін подання декларації про доходи за 2019 рік для ФО-П на загальній системі – 10 лютого 2020 року.

Звіт з ЄСВ подається усіма ФО-П один раз на рік, за 2019 рік – не пізніше 7 лютого 2020 року.

Усі звіти можна подавати як безпосередньо до вашої податкової інспекції, так і в електронному вигляді (наприклад, через електронний кабінет на сайті ГФС України) або поштою.

Якщо звіт у податкову замість вас приніс хтось інший, у нього має бути від вас як від ФО-П нотаріально засвідчена довіреність. У разі відсутності довіреності інспектор має повне право цю декларацію не прийняти.

Для подачі декларації в електронному вигляді необхідно отримати електронний цифровий підпис (ЕЦП). Це можна зробити безкоштовно в податковій. Для цього вам знадобляться копії та оригінали паспорта та ідентифікаційного коду, а також флешка.

Якщо ви відправляєте декларацію поштою, то це потрібно зробити не пізніше, ніж за п’ять календарних днів до граничного терміну подачі декларації, а звіт з ЄСВ необхідно надіслати не пізніше, ніж за десять календарних днів до граничного терміну подачі.

Відправлятипотрібно через Укрпошту, цінним листом, з описом вкладень та із повідомленням про вручення. Майте на увазі, що такі листи не приносять за адресою. Одержувачу приходить повідомлення – і співробітник податкової повинен піти і отримати лист на пошті.

Якщо ви переживаєте за доставку вашого листа зі звітом, тоді відправляйте його (через Укрпошту) цінним, з описом, повідомленням і кур’єрською доставкою.

Зокрема, у Укрпошти є така послуга, як «кур’єрська доставка», – в цьому випадку лист принесуть безпосередньо у податкову (майте на увазі, що у разі замовлення послуги кур’єрської доставки у вас під час відправки запитають телефон одержувача, отже, не полінуйтеся і знайдіть телефон своєї податкової на сайті ДФС України).

І останнє, але дуже важливе. Заповнюючи звіт у паперовому вигляді, знову-таки, не полінуйтеся і подивіться, як зараз називається ваша податкова інспекція. Справа в тому, що у фіскальній службі відбувається перманентна реформа – і податкові інспекції постійно то об’єднуються, то змінюють назви.

Хто такий Олександр Зарайський з Харкова його біографія

Залишити питання