Система грошових переказів Wise стала доступна українцям

Система денежных переводов Wise стала доступна украинцам

Системою грошових переказів Wise тепер можуть користуватися українці. Спочатку британська компанія надала можливість розраховуватися за покупки українським громадянам, що опинилися на території Об’єднаного Королівства. Сьогодні оформлення карти доступне для всіх українських резидентів, а значить, безготівковий розрахунок став більш комфортним та зручним. Офіційну заяву про нову опцію зробив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. Детальніше про нововведення читайте у статті нижче.

Як стати користувачем системи Wise

За словами міністра цифрової трансформації, громадяни України можуть відкривати рахунки для операцій з американським доларом, євро, британським фунтом, а також іншими валютами (всього більше 50 світових валют). Також доступне оформлення універсальної дебетової карти, якою можна оплачувати покупки в будь-якій із вказаних вище валют.

Щоб стати користувачем системи грошових переказів Wise, спочатку треба зареєструватися в сервісі.

  • Для отримання статусу користувача Wise ви маєте постійно чи тимчасово проживати у країні, що входить до переліку країн із обслуговуванням системою. Мається на увазі можливість здійснювати розрахунки та користуватися послугами системи.
  • Для реєстрації необхідний документ, що підтверджує вашу особу. Українці можуть пройти реєстрацію, використовуючи український закордонний паспорт, а також національні документи для внутрішнього користування – паспорт громадянина України старого зразка, ID-картку, посвідчення водія будь-якої категорії. Для відкриття рахунку у євро чи доларовому еквіваленті потрібно сфотографувати документ та прикріпити знімок-селфі, на якому зображений власник з документом.
  • Реєстрація акаунта Wise здійснюється за умови, що ви можете поповнити рахунок з допомогою банківського переказу чи через банківську картку на ваше ім’я.
  • Доставка картки здійснюється до локації Європейської Економічної Зони. Важливо вказати цю адресу в акаунті під час реєстрації, щоб отримати карточку на руки.

Переселенці з України часто стикаються з проблемою відсутності будь-яких українських документів. В цьому разі для підтвердження особи достатньо надати посвідчення біженця.

Після того, як реєстрацію завершено, потрібно відкрити рахунок в системі.

  • Рахунок відкривають через застосунок Wise для мобільних пристроїв на сайті wise.com, якщо ви користуєтесь ПК, ноутбуком.
  • Активуєте кнопку «Реєстрація» праворуч, у верхній частині поля.
  • Вводите електронну пошту у відповідний рядок, після того – пароль.
  • Вносите особисту інформацію в поля для анкетних даних, вказуючи адресу проживання та телефонний номер.
  • Після заповнення переходите на домашню сторінку сайту системи та виконуєте активацію акаунта.

Останній крок – замовлення та доставка карти. Що для цього потрібно зробити?

  • На сторінці com/card-management підтверджуєте опцію «Замовити карту», натискаючи відповідну кнопку. У полі прописуєте адресу, за якою кур’єр зможе її доставити. Карту виготовлять та передадуть користувачу за умови оплати 6 євро чи 41 польського злотого.

На доставку картки у країнах Європи в середньому піде до двох тижнів, проте за додаткової оплати ви отримаєте картку протягом двох днів.

Про поповнення рахунку

Європейська система грошових переказів Wise для українців передбачає необхідність першого поповнення з картки чи рахунку власника акаунта. Зробити це в українських гривнях неможна, лише з будь-якої вашої картки у валюті, яку ви обрали. Поповнюючи гривню, ви запускаєте процес автоматичної конвертації в інше валюту із витратами на комісію. Плюс – у тому, що поповнюється рахунок дуже швидко.

Якщо ви не хочете витрачати кошти на комісію, доступні інші, менш оперативні способи поповнення, наприклад, з допомогою банківського переказу за реквізитами рахунку. В цьому разі здійснюється конвертація гривні в банку України через систему міжнародних переказів Swift. Тривалість переказу складає від двох до п’яти робочих днів, в деяких випадках – трохи довше.

Якщо у вас залишились питання стосовно вашего ФОП – звертайтесь за консультацією. А також у Центрі бухгалтерського обліку можна замовити ведення ФОП та бухгалтерське ведення ТОВ.