Бухгалтерський аутсорсинг для благодійної організації (НКО)

Бухгалтерський аутсорсинг для благодійної організації (НКО)

Розпочата російська воєнна агресія в Україні стала поштовхом для активної діяльності благодійних організацій. Проте спрощення процедур ведення документації для підприємців не скасовує необхідності вести бухгалтерський облік установам, що надають гуманітарну допомогу. В чому особливості обліку та що дає бухгалтерський аутсорсинг для благодійної організації, розповімо нижче.

Що таке благодійна організація

Говорячи про благодійну організацію, мають на увазі юридичну особу, що веде свою діяльність в чітко визначених напрямках. БО створюють, аби допомогти захистити інтереси адресатів – соціально незахищених осіб. БО не можуть вести свою діяльність для того, аби отримувати та розділяти прибуток серед її засновників та членів.

Благодійна організація може мати одну з форм:

  • благодійне товариство, що має два та більше засновників;
  • благодійна установа, підставою для роботи якої є установчий акт;
  • благодійний фонд. Він здійснює діяльність на базі статуту, створюється одним чи кількома особами. В його складі є кілька учасників, які не зобов’язані передавати активи, аби досягти благодійницьких цілей.

Стосовно бухгалтерського обліку для БО

Бухгалтерський облік обов’язковий для благодійної організації, як і фінансова звітність, адже юридична сила Закону про бухоблік дійсна для всіх юридичних осіб. БО належать до непідприємницьких організацій, адже вони діють, не маючи на меті отримання та розподіл прибутку. П.2 розд. ІІ НП(С)БО 1 «Загальні вимоги до фінансової звітності» передбачає скорочення за показниками фінансової звітності у складі балансу і звіту про фінансові результати.

Для коректного ведення бухгалтерського обліку благодійною організацією має бути складений наказ про облікову політику. Аспекти бухобліку перераховані в р. ІІ «Методичних рекомендацій щодо облікової політики підприємства». Така облікова політика фіксує план рахунків для використання діяльності.

Ключовим для бухобліку БО є Субрахунок 48, до якого установа може відкривати субрахунки за благодійними програмами.

Аутсорсинг для НКО

ЦБА надає послуги бухгалтерського аутсорсингу для НКО. Наші спеціалісти займаються веденням бухгалтерського та податкового обліку фахово згідно з домовленостями, закріпленими у договорі. Сконцентруйтеся на профільному напрямку діяльності компанії, а ми вирішуватимемо питання, пов’язані з фінансовою звітністю та бухобліком:

  • Оберемо систему оподаткування;
  • Супроводжуватимемо в разі податкових перевірок;
  • Організуємо здачу звітів без затримок та штрафних санкцій.

Бухгалтер для НКО в Україні від ЦБА – це швидке вирішення задач бухгалтерії з економією для замовника. Ми працюємо у віддаленому форматі, використовуючи електронну документацію та цифровий підпис, печатки. Наша компанія допоможе благодійній організації налагодити коректний документообіг та звітність, слідуючи нормам законодавства.

Якщо у вас залишились питання стосовно вашего ФОП – звертайтесь за консультацією. А також у Центрі бухгалтерського обліку можна замовити ведення ФОП та бухгалтерське ведення ТОВ.