Бухгалтерський облік у взуттєвому виробництві

blank

Виробництво взуття – одна з провідних галузей легкої промисловості: попит на продукцію може стати фактором розвитку бізнесу. Разом з тим, на сировину та комплектуючі, що використовується, доводиться близько 80% усіх витрат, що актуалізує питання про економне господарювання. Налагодити бухгалтерський облік на взуттєвому виробництві можна з допомогою «Центра бухгалтерського аутсорсингу». Ми надаємо послуги обслуговування віддалено для підприємств на всій території України. Висока компетенція спеціалістів, юридично закріплені гарантії виконання обов’язків – причини обрати бухгалтерію на аутсорсингу.

Як специфіка взуттєвого виробництва впливає на організацію бухгалтерського обліку

Виробництво взуття – вид підприємницької діяльності, що відрізняється складністю та має риси масового виробництва. Факт, що взуттєва продукція випускається та поширюється великими партіями, став основою для формування конвеєрно-поточної організації. Це, в свою чергу, зумовило нюанси прорахування собівартості продукції. Про ці та інші складнощі виробництва, що впливають на бухгалтерський та фінансовий облік, детально розповімо нижче:

  1. Класифікація взуття за низкою ознак – статево-віковою (жіноче, чоловіче, підліткове, дитяче), видом (черевики, туфлі, напівчеревики), сферою використання (спортивне, домашнє, модельне). Відповідно, на підприємствах, де випускається велика кількість найменувань взуття, витрати враховуються окремо за кожним типом продукції.
  2. Виробництво охоплює до декількох сотень різноманітних операцій, таких як розкрій та розрубування сировини, з’єднання деталей у заготовку. Таким чином, оброблені та підготовлені деталі механічно поєднуються у готовий виріб.
  3. Те, яким чином організовують облік витрат, визначається і структурою підприємства, а також технологіями виготовлення. Виробництво включає всі етапи – від розкрою матеріалів і до кінцевої збірки взуття. Відповідно, щоб поглибити та розширити внутрішньогосподарський облік, витрати приймаються до уваги окремо по ділянкам, робочим місцям.
  4. Об’єкт обліку – артикул взуттєвої продукції, що виробляється із конкретних матеріалів.
  5. В обліку витрат передбачається ще одна стаття – допоміжні матеріали на технологічні цілі, що дозволяє організувати суворий контроль над використанням розхідних матеріалів.

Таким чином, бухгалтерський облік на взуттєвому виробництві потребує ретельного підходу та глибоких знань, якими володіє лише спеціаліст із досвідом роботи в даній сфері.

Чим бухгалтер на аутсорсингу кращий за штатного спеціаліста

Найпростіший варіант організації бухгалтерського обліку – найняти працівника до бухгалтерського відділу. Проте далеко не кожний спеціаліст володіє компетенціями, щоб впоратися із нюансами проведення господарських операцій. Помилки, допущені недосвідченим працівником, виливаються у відтермінування, штрафні санкції, що заважають бізнесу розвиватися. У чому переваги бухгалтерії на аутсорсингу?

  • Економія на соціальних виплатах, заробітній платні, витратах на організацію робочого місця в штаті;
  • Професійне виконання обов’язків у обсязі, що оговорюється та закріплюється у договорі. Його клієнт підписує із виконавцем.

Ціни на бухгалтерське обслуговування більш ніж виправдані високим рівнем фаховості, гарантіями конфіденційності та своєчасним виконанням послуг, що дозволить вам оптимізувати витрати та правильно розподіляти збережені кошти.