ДПС і Держстат почнуть оприлюднювати фінзвітність компаній

Податківці скоро почнуть оприлюднювати фінзвітність компаній у відкритому доступі.

Протягом шести місяців ДПС має надати у відкритий доступ фінансову звітність усіх компаній, які на вимогу ПК подають її разом із річною декларацією з прибутку. Таку вимогу до податківців висунув уряд у новій постанові. Уряд ухвалив нову постанову, яка передбачає, що у відкритому доступі опиниться ще більше реєстрів і наборів даних.Загалом Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних та Перелік наборів даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних, затверджені постановою КМУ від 21.10.2015 № 835, діють в Україні ще з 2015 року. Тепер уряд оприлюднив постанову від 03.03.2021 № 407, яка доповнила Перелік № 835 новими реєстрами і наборами даних, що стали обов’язковими до публікації.

Які дані стануть доступні?

Як зазначають урядовці, ключовим завданням Постанови № 407, є публікація фінансової звітності компаній у формі відкритих даних.Так, незабаром ДПС має розпочати оприлюднювати фінансову звітність усіх компаній.

Йдеться про Звіт про фінансовий стан (Баланс) і Звіт про прибутки та збитки та інший сукупний дохід (Звіт про фінансові результати). Їх платники податку на прибуток подають до ДПС разом із річною декларацією з податку на прибуток, як цього вимагає пункт 42.6 Податкового кодексу України.

Водночас Держстат розміщуватиме в інтернеті фінансову звітність, яку компанії складають і подають відповідно до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 № 996-XIV.Тож скоро кожне підприємство зможе ознайомитися з реальним фінансовим станом своїх наявних та потенційних контрагентів.

Публікація Системи «Expertus: Головбух»